top of page
  • Katarzyna Czykier

O czym pamiętać wybierając miejsce na wymarzony ślub?


Wybór miejsca w której ma się odbyć ten najważniejszy dzień nie jest łatwym przedsięwzięciem. Sal weselnych i restauracji jest sporo, niektóre są bardziej oblegane (nie bez przyczyny) inne mniej. Na co jednak zwrócić uwagę? Gdzie szukać? Czym się kierować? Poniżej sprawdzicie kilka moich wskazówek.

1. Czy termin mojego wymarzonego ślubu jest wolny?

Nie od dziś wiadomo, że sezon rozpoczyna się w kwietniu i trwa do końca połowy października. Jest to zaledwie kilkanaście weekendów w roku, dlatego jeśli zależy Wam na konkretnym miejscu i dacie to warto pomyśleć o rezerwacji ze sporym wyprzedzeniem. Warto przygotować kilka alternatywnych terminów, by zabezpieczyć się na wypadek niepowodzenia.

2. Czy w lokalu, który zarezerwowałaś znajduje się tylko Twój event?

Zdarzają się hotele, restauracje, które potrafią zorganizować 3 imprezy jednocześnie. Rozważ, czy odpowiada Ci taka sytuacja

3. Jaki jest prognozowany koszt mojego przyjęcia

Na pewno każda restauracja będzie miała przygotowaną swoją indywidualną ofertę, aczkolwiek warto jest mieć przygotowaną własną listę pytań, by podczas pierwszego spotkania wycisnąć jak najwięcej. Niewątpliwymi kwestiami, które trzeba poruszyć jest pytanie co wchodzi w ofertę za osobę. Czy sala organizuje własną dekorację ślubną, na jaką dekorację możecie sobie pozwolić. Warto też dowiedzieć się czy w cenę wchodzą napoje oraz tort weselny. Paradoksalnie droższa oferta może zmniejszyć docelowy koszt wesela, gdyż widnieje tam oferta łączona ze standardami, które musiałybyśmy dodatkowo nabyć.

4. Do której może trwać zabawa?

Sale weselene oferują zabawę do rana. Warto jednak dowiedzieć się o jakie „rano” chodzi dokładnie. Czy mowa o 8 rano, czy nawet 2 rano.

5. Czy jest możliwe zaaranżowanie ceremonii zaślubin na miejscu?

Po zmianie obowiązującego prawa możliwe jest zawarcie związku małżeńskiego w plenerze, dlatego coraz więcej restauracji udostępnia miejsce, w którym ceremonia zaślubin może się odbyć. Rozważcie taką opcję, dopytajcie czy jest dodatkowo płatna. Z doświadczenia wiem, że jest to bardzo wygodne - wszystko w jednym miejscu, nie ma potrzeby przejazdów, wszystko odbywa się bardzo płynnie. Jednak jest to opcja tylko dla ślubów cywilnych, z kościelnymi jest większy problem, gdyż biskupi niechętnie wydają zgody na tego typu ceremonie.

6. Jak wygląda nagłośnienie?

Jeśli zdecydujecie się na ślub na miejscu warto, aby w miejscu ceremonii było odpowiednie nagłośnienie, aby wszyscy goście usłyszeli sakramentalne tak. Podpytajcie też jak wygląda nagłośnienie sali tanecznej, czy zespół albo dj będzie mógł się do niego podpiąć, czy nagłośniona jest także sala jadalna.

7. Czy miejsce jest dostosowane dla osób dzieci, starszych i niepełnosprawnych?

Warto o to zapytać, jeśli któryś z Waszych gości porusza się na wózku inwalidzkim lub planuje przyjście z małym dzieckiem.

8. Co zrobić z dekoracjami?

To z reguły najtrudniejszy temat. Coraz częściej właściciele lokali weselnych proponują przygotowanie np. dekoracji kwiatowych na stoły czy ozdobienie bufetu. Z reguły jednak są to dekoracje w stylu absolutne minimum, dlatego warto to omówić z managerem lokalu. Jeśli korzystacie z osobnej firmy, która przygotuje dekoracje to pamiętajcie żeby ustalić kiedy mogą przyjechać na miejsce, do kiedy dekoracje muszą zostać zdemontowane, jakie są możliwości montażowe. Aby nie zaprzątać sobie głowy szczegółami najlepiej skontaktować ze sobą firmę dekoracyjną z managerem lokalu i niech ustalą wszystko we własnym zakresie.

131 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page