top of page
  • Zdjęcie autorastudiodekora

Jak zrobić oryginalne podziękowania dla rodziców?


Bez wątpliwości podziękowania podczas wesela należą się rodzicom. Nie tylko za trud włożony w wychowanie i opiekę, ale też za właściwe ukierunkowanie państwa młodych oraz pomoc, jaką im zapewniali przez cały okres dzieciństwa i młodzieńczego buntu. To wyjątkowo poruszająca chwila podczas weselnego przyjęcia zarówna dla rodziców jak i nowożeńców. Warto zadbać, by był to czas naprawdę wyjątkowy.

Jaki prezent wybrać?

Jeszcze jakiś czas temu pary młode wzorowały się na standardach. Dawały rodzicom bukietów kwiatów, kosze ze słodyczami lub innymi prezentami, takie jak ramki, czy albumy ze zdjęciami. Dziś rynek ślubny zaoferować może m.in. oscarowe statuetki dla najlepszą funkcję mamy i taty, medale ślubne, certyfikat dla wspaniałych rodziców, a na mały słoiczek miodu ze specjalnymi życzenia na etykiecie. To co wybiorą młodzi zależy od nich samych oraz od poczucia humoru rodziców. Prezent nie może wprowadzać zakłopotania, nie powinien też wywoływać jakiejkolwiek wzmianki z szydzenia. To najważniejszy okres nie tylko dla młodych, lecz także dla ich rodziców. Wartym jest przemyślenie tego aspektu.

A może przenieść rodziców w podróż sentymentalną?

Przyjętym zwyczajem jest także, że podczas podziękowań w tle leci piosenka o rodzicach. Praktycznie zawsze młodzi stawiają na „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej lub „Walc dla rodziców” zespołu Bayer Full. Można też pokusić się o przygotowanie własnej piosenki i zaśpiewanie go rodzicom w tej wyjątkowej chwili. Z pewnością jest to propozycja dla odważnych, warto jednak to rozważyć, bo własne słowa i wykonanie wzbudzą wzruszenie nie tylko rodziców i gości, ale także mnie piszącą o tym. Każdy doceni Wasz włożony trud i odwagę.

Ze względu na wysoki poziom stresu podczas ceremonii, pary młode decydują się na odtworzenie wcześniej nagranego filmiku. Dostępność technologii odtwarzania (nawet w tabletach, które posiadają projektor) sprawia, że jest to coraz popularniejsza forma przekazywania podziękowań. Szczególnie, że rodzice będą mogli wspominać chwile nie tylko podczas uroczystości, ale w każdej dostępnej chwili.

Nagranie takiego filmiku można powierzyć profesjonalistom którzy nie tylko nagrają filmik, ale umiejętnie przygotują i połączą zdjęcia, filmik i tekst w spójną formę. Oczywiście takiego rozwiązania nie można odkładać na ostatnią chwilę, bowiem przygotowanie pomysłu, jego realizacja i obróbka techniczna może potrwać nawet pare miesięcy.

Miłośnicy kulinariów mogą samodzielnie upiec tort, bądź literki, które w połączeniu utworzą najsłodsze podziękowania, jakie kiedykolwiek mieli. To zapewne przypomni rodzicom Wasze wspólne przygotowywanie ciastek na święta i z pewnością wywoła niebywałe wzruszenia (również wśród gości, którzy również stracili pociechy w tym wyjątkowym dniu).

A może jednak zorganizować rodzicom podróż?

Coraz częściej państwo młodzi decydują się na zorganizowanie podróży poślubnej nie tylko dla siebie, ale i rodziców (należy im się). O zaplanowanej zasadzce rodzice zostają poinformowani właśnie podczas podziękowań. Podczas podróży bez wątpienia ożyją wspomnienia z rodzinnych wyjazdów, będzie to także doskonały czas na umocnienie i zbudowanie nowych rodzinnych więzi, o co bywa trudno w codziennej bieganinie.

Wspólne spacery, gry planszowe a także choćby oglądanie zdjęć, pozwolą na zbliżenie i podkreślą ważność chwil z rodzicami. Warto wówczas pomyśleć o ognisku, grzybobraniu albo - gdy kondycja rodziców na to pozwala - wyprawie na kajaki. Takie proste z pozoru czynności, przywołają wspomnienia, jeśli to z rodzicami podobnie w dzieciństwie młodzi spędzali czas. Później, gdy pojawią się dzieci i domowe obowiązki, z pewnością trudniej będzie taki czas zorganizować. Wspólne chwile są bezcenne, a czas spędzony tylko w najbliższym gronie pozwoli na umocnienie więzi z rodzicami.

Bez wątpienia także praca nad nakręceniem teledysku, tworzeniem piosenki czy planowaniu innej niespodzianki dla rodziców będzie dla narzeczonych doskonałą zabawą i sposobem na zbliżenie ich oraz ich rodzin do siebie. Warto więc ten czas pozytywnie wykorzystać.

99 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page